Drukarnia dla fotografa


Kolorystyka - barwy wydruku - CMYK, Adobe RGB, sRGB

Maszyna Canon Image Press c700 w rękach wykwalifikowanego operatora stanowi doskonałe narzędzie do pracy z kolorem.

Rozpoznaje tryb kolorów i przestrzeń barwną zadaną w pliku i drukuje w sposób najbardziej wierny dla zadanych parametrów.

W praktyce oznacza to że nie trzeba konwertowac plików z Adobe RGB czy sRGB do CMYK.

Maszyna uwzględnia różnice które występują i odtwarza obraz w sposób najbardziej zbliżony do tego jaki użytkownik ma na ekranie poprawnie skalibrowanego monitore i jaki pozostawił zadany w pliku do druku.

Niezależnie od tego wprowadzany jest do urządzenia profil koloru w zależności od wykorzystywanego papieru. Praktycznie każdy papier ma inny odcień bieli i jest to sprawa bardzo ważna aby te drobne różnice prawidłowo uwzględnić na wydrukach.

Do wykonywanych prac dostarczamy powszechnie znany wydruk testowy który można obejrzeć na stronie

http://www.qtalbums.com/media/30x60test.jpg

Wydruk wykonany u nas jest praktycznie identyczny z obrazem na skalibrowanym monitorze Eizo z przestrzenią barw Adobe RGB.

Jeżeli nie wiesz czy Twój monitor jest ustawiony w miarę prawidłowo pod względem kolorów możesz dopasować ustawienia do naszego wydruku - wówczas pliki które są wyświetlane na takim monitorze będą po wydruku wyglądały podobnie.

Najlepszą opcją jest posługiwanie się dobrze skalibrowanym monitorem wówczas widok na ekranie będzie bardzo zbliżony do wydruku który z naszego urządzenia można uzyskać na papierze.
Rejestracja »

Logowanie

Adres email:
Hasło:

© 2019